Zadbany ogród wokół posesji zawsze budzi zachwyt gości i jest dumą domowników. Oprócz różnorodnej roślinności dekoracji kwiatowych, warto pomyśleć o kuchni letniej, która idealnie sprawdzi się w upalne dni oraz na spotkania z przyjaciółmi. Kuchnia letnia to kilkunastu metrowe osobne pomieszczenie na terenie posesji.
Kuchnia letnia w otoczeniu roślinności
W przypadku dużych działek można zdecydować się na większą kuchnię letnią z miejscem do siedzenia, spiżarnią i paleniskiem. W przypadku budowy małej kuchni letniej nie jest potrzebne pozwolenie na budowę. Kuchnia letnia łączy w sobie funkcjonalność salonu, tarasu, kuchni. Dodatkowo w można tam wybudować wędzarnię, wstawić piec, regał na weki i przetwory. W kuchni na dworze warto smażyć i gotować potrawy, które mają mocny i nieprzyjemny zapach. To pomieszczenie sprawdzi się również podczas dużych uroczystości, które będą organizowane w domu, ponieważ można rozdzielić gotowanie na dwie kuchnie.
Na tarasie warto zaaranżować sobie strefę wypoczynku, wstawić wygodne kanapy, fotele oraz leżanki. Stół można przenieść do kuchni letniej i tam urządzić przestrzeń do spotkań z przyjaciółmi. Ozdobiona część jadalniana wygląda romantycznie i elegancko wieczorem. Przyjęcia w kuchni letniej mają tę zaletę, że podczas spotkania nie trzeba wracać się do domu, aby odgrzać potrawę, zaparzyć kawę czy donieść brakujące sztućce. Co więcej, goście czują się jak w domku letniskowym.
Pod zadaszoną kuchnią można rozpalić grilla, kiedy jest brzydka pogoda
Kuchnie są zadaszone, więc niezależnie od pogody można gotować i biesiadować. Podczas sezonu wiosennego te pomieszczenie sprawdzą się przy porannych śniadaniach na świeżym powietrzu. W sezonie jesiennym można przyrządzić grzane wino i delektować się nim, siedząc na tarasie i podziwiając jesień w ogrodzie.